LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Je i vetmi President që dergjesh skutave!”/ Ramës nuk i del e keqja me Metën: S’merrem me video

9 Tetor 2020, 15:44, Politikë CNA
“Je i vetmi President që dergjesh skutave!”/ Ramës nuk i

Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur dhe nga Aambleja e PS-se, presidentit Ilir Meta pasi e sfidoi publikisht që të bëjë publik emrin, skutën dhe orën ku e ka takuar këtë personazh të botës së krimit, për të cilin kreu i qeverisë e akuzon.

Me tone të ashpra, Rama tha se nuk ka video për takimet skutave të Metës, por shtoi prerë se Presidenti dergjet skutave për të bërë fushatë kundër qeverisë.

?Po nuk ishe i korruptueshëm, LSI-zueshëm, nuk egziston për Ilir Metën.

Tani Iliri do video. Unë me video nuk merrem, nuk më interesojnë fare llafet dhe videot.

Por është e sigurtë që President në botë, në Shqipëri, as Saliu që ishte partiak, as ka patur dhe as ka për të pasur që degjet skutave për të bërë fushtë kundër qeverisë.

Fakti që futet nëpër skuta lart e poshtë për të rrzuar qeverinë sikur të ishte më i votuari dhe i kërkuari, është në vetvete kriminale.

Thonë shumë që ti e berë president. Meta u bë President me votat e veta dhe të PS. Ne nuk i kishim votot për të bërë një president me votat tona.?/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga