LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Palaço, ordinerë e të pa atdhe”!/ “Shpërthen” presidenti: Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë!

9 Tetor 2020, 17:08, Politikë CNA
“Palaço, ordinerë e të pa atdhe”!/

Vijon përplasja e ashpër në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta. Meta i është përgjigjur sërish kryeministrit Rama, duke i thënë se nuk bën aktrime me historinë e kombit.

Teksa e quan Ramën ?palaço dhe të pa atdhe?, Meta thekson se ka qenë ndër udhëheqësit e Lëvizjes Studentore, por kurrë nuk e ka vënë në diskutim gjakun e tyre, pasi sipas tij, gjaku nuk bëhet ujë.

?O shakaxhinjtë e integrimit! Unë nuk bëj aktrime me historinë e kombit tim dhe familjes time! As politikë për vota o palaço dhe të pa Atdhe! Unë kam lindur në Çepan, 1000 metra mbi nivelin e detit dhe u jam shumë mirënjohës prindërve të mi. O ordinerë, shtëpia ku linda unë në 24 mars 1969 ishte spital partizan për Jugun e Shqipërisë. Në këtë shtëpi erdhën dhjetëra partizanë, pa këmbë e pa krahë. Në themelet e kësaj shtëpie edhe sot është gjaku i tyre. Unë isha ndër udhëheqësit e Lëvizjes Studentore, por kurrë nuk e vura në diskutim gjakun e tyre. Se gjaku nuk bëhet ujë o hajdutë ordinerë! Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë!?, shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga