LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama paralajmëron ashpërsimin e masave kundër Covid-19/ Çfarë do të ndodhë nga e hëna

10 Tetor 2020, 08:29, Politikë CNA
Rama paralajmëron ashpërsimin e masave kundër Covid-19/

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka folur në lidhje me situatën e Covid-19 në vendin tonë dhe masat për përballimin e saj.

Rama tha se duke filluar nga java e ardhshme përdorimi i maskës do të jetë i detyrueshëm edhe në ambientet e hapura.

?Duke filluar nga java e ardhshme maska do të jetë e detyrueshme në çdo ambient publik, edhe në ambiente të hapura. Për ata që nuk zbatojnë masat do të dnëshkohen me gjoba.

Dhe mos mendoni se do shpëtoni. Gjoba do të jetë në faturën e dritave. Dhe për respektimin e masave do të angazhohen policia, nuk do ketë inspektorë?-tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga