LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Paskemi qenë të dy në të njëjtin vend sot”/ Braçe-Bashës: Unë isha për punë e ti Lyl për llafe

9 Tetor 2020, 20:33, Politikë CNA
“Paskemi qenë të dy në të njëjtin vend

Zëvendëskryeministri Erion Braçe dhe kreu i PD Lulzim Basha, sot qenë në të njëjtin vend dhe këtë e bën me dije Braçe.
Zv.kryeministri në një postim në rrjetet sociale drejtuar kreut demokrat,shkruan se ai ka qenë në fshatrat buzë Senamit dhe në disa vende të tjera për punë, kurse Basha sipas tij ka qenë për “llafe”

“Lylzim mirëmbrema! Ndjesë që po të bezdis në këtë orë të vonë së helbete, orë gjumi për ty! Paskemi qenë të dy në të njëjtin vend sot por, unë për punë e ti lyl për llafe! Unë isha në fshatrat buzë Semanit, Zhelizhan, Mazhaj e lart; Po rrisim sigurinë nga fryrja e lumit per tokat, tëmbjellat, veprat vaditesë-degene Cukasit, shtëpite buzë argjinaturës;
Po ndërtojme këto nënte prita lyl, pasi ndërtuam këto kanale vaditëse lyl! Po pastrojmë dhe kulluesin e madh lyl! Ja ku i ke! Pastaj në Divjake isha Lyl; Po ndertojme te parin hidrovor ne 35 vitet e fundit në të gjithe vendin, hidrovorin e Divjakës”, shkruan Braçe./CNA.al

Lajmet e fundit nga