LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Meta takoi skutave subjektet e OFL-së”!/ Lleshaj: Nuk mund të hyj thellë në këtë temë

9 Tetor 2020, 20:22, Politikë CNA
“Meta takoi skutave subjektet e OFL-së”!/ Lleshaj: Nuk mund

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pyetur mbi akuzën e kryeministrit Edi Rama se presidenti Ilir Meta takoi në skuta katundesh subjekte të OFL-së.
Lleshaj tha se: ?Nuk mund të hyj thellë në këtë temë, di këtë, që nuk kam asnjë gjë private. Dikush e di gjithmonë se çfarë bëj unë, sepse jam gjithë kohës i ruajtur?.

Partia Demokratike paditi pak ditë më parë në SPAK ministrin e Brendshëm dhe drejtorin e Gjendjes Civile, Bledar Doracaj me akuzën e manipulimit të listave të votuesve.

Mesa duket kjo nuk e shqetëson aspak Lleshajn o cili thotë se nuk ka interes të njihet me padinë.

?Me padinë nuk kam interes të njihem. Kjo e padia e PD-së e sata është se kam fituar një lloj imuniteti. Kjo është një provë për të thënë se çfarë dëmi i kanë bërë interesit publik përmes shpërdorimit të fjalës, kjo mënyrë sjellje. Nuk më intereson padia e opozitës. Mund të më japin arsye për të bërë një kallëzim të rremë për PD-në, të pabazuar asgjëkundi? tha ai në RTSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga