LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e rasteve me Covid sjell një karantinë të dytë?/ Ja si përgjigjet Rama

10 Tetor 2020, 08:34, Politikë CNA
Rritja e rasteve me Covid sjell një karantinë të dytë?/ Ja

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka folur në lidhje me situatën e Covid-19 në vendin tonë dhe masat për përballimin e saj.

Kreu i qeverisë mohoi mundësinë e një karantine të përgjithshme të dytë për shqiptarët, ndërsa shtoi se kjo do të ishte shumë e dëmshme për qytetarët por edhe për shtetin.

?Një mbyllje e dytë e përgjithshme do të ishte mjaft e dëmshme për qytetarët, por edhe për shtetin?-tha Rama.

Më tej, ai theksoi se ?Nuk mund të shkojmë drejt një mbyllje të përgjithshme si cjapi te kasapi. Keni parasysh se para dy ditësh është shënuar dita me numrin më të lartë të infektimeve në botë.

Ne kemi punuar në mënyrë intensive. Unë nuk kam dashur të stresoj qytetarët duke e përfshirë në komunikimin e përditshëm. MSH vazhdon të qëndrojë në krye të detyrës pa orar. Puna është bërë fantastike?-tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga