LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha në festë/ Fton gazetarët në selinë blu

10 Tetor 2020, 09:22, Politikë CNA
Basha në festë/ Fton gazetarët në selinë blu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku votoi sot në njësinë numër 8 për kandidaturat e PD për kryeqytetin. Pasi votoi, ai u prononcua për mediat.

Basha e cilësoi si festë brenda PD-së, procesin e përzgjedhjen së kandidatëve të PD-së.

?Demokracia nis brenda shtëpisë. Një proces po shkon drejt përfundimit, duke mbajtur zotimin e dhënë ku zëri dhe vota e anëtarëve të PD do kenë rolin vendimtar në përzgjedhjen e kandidatëve. Kjo është një garë dhe festë demokracie brenda PD.  Beteja e vërtetë na pret, demokratët janë të vetëdijshëm për pritshmëritë dhe urgjencën për ndryshim real, jo vetëm rotacion?-tha Basha.

Më tej, ai ftoi gazetarët në selinë blu, ku tha se do të zhvillojë një konferencë për mediat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga