LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Meta kërkesë për media të re/ Nikollë Lesi, Fahri Baliu dhe Çim Peka protestë para Presidencës: Po me ne çdo të bëhet?

19 Gusht 2020, 08:48, Satire Politike CNA
Foto-Meta kërkesë për media të re/ Nikollë Lesi, Fahri

Një ditë më parë, presidenti Ilir Meta në një postim në rrjetet sociale, iu drejtoi një këresë gazetarëve që të bashkohen për të krijuar një media të re, sipas tij transparente.

Por, pas kësaj kërkese të Metës, ka shpërthyer humori në rrjetet sociale.

Duke ironizuar kërkesën e Metës, faqet e njohura të humorit në rrjetet sociale, kanë publikuar foto të disa prej gazetarëve në Sqhipëri, që njihen si miq dhe bashkëpunëtorë të ngushtë të Presidentit.

Më poshtë po sjellim disa nga memet më pikante në rrjet:

Lajmet e fundit nga