LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles

16 Gusht 2020, 18:43, Satire Politike CNA
Nga Mitro Çela/ Dhija e Koço Devoles

Ishte festa e Fiks Fare. Ha. Pi. Muzikë- vallzim. Humor. Thumba. Batuta. Me gotën e verës në dorë, tha Dori:

-Do ishte në nderin tonë, të dëgjonim një histori nga Koço Devole….

-Një ditë, në rrugën e Kombit, u shtyp një dhi.-Tha Koçoja.-

-Komentin e parë e bëri Rama:

-Kazani shkruan që dhinë e shtypi makina. Në fakt e vrau Berisha.

-E kini parë autostradën? Mavri me bojra. Asfalti, në vend të ngjisi, rrëshket. Urat-për ibret. Pa gardhe anësore. Kalojne para makinave derra e dosa.

-Nga informacionet e ministrit Lleshi, del se dhija kishte dy keca! Dhe ata mbetën jetimë?! Dhe shtëpia pa qumësht?!

-Komentin e dytë e bëri Berisha:

-Qytetari digitalb më informon: Dhinë e shtypi Rama. E di pse doktor? Malet dhe kodrat jane mbushur me hashash. Hëngri dhija e gjorë! E trullosur nga droga, përfundojë nën rrotat e makinës?!

-I treti komentojë Mitroja!

-Ka ardhur një vidjo në Fiks Fare. E pashë! Gjyna nga Zoti: Ishte dhi seksi!

-Me këtë batudë, Mitroja duhet të marri një honorar me yndyrë?-Tha Dori.-

-Avash…Avash,- tha Koçoja.- Jo honorar. Por medalje. Por medalja i takon mamasë së mitros?!

E dini psenë? Mitroja ka lindur në fshat. Kur mamaja i mbushi 80 vjeçe, e pyeti Mitroja:

-Ka pasur fshati zofilias?

-Jo. Nuk kam dëgjuar.

-Po që shkonin me bagëti?

-Po. Bile në fshat kishte një këngë:

-Lono paci/ burrë i zoti/ mori gomarin e kulloti/ i dha ujë e ujë piu/ ngriti bishtin dhe ja shtriu?!

-Pse me bagëti, kur kishin gra në shtëpi?!

-Ka një sebep. Barinjtë i çojnë bagëtitë për verim. 4-5 muaj larg grave. Mashkulli nuk duron dot pa grua? Çfarë të bënin?

-Zgjidhnin ndonjë dele të majme…E mbanin si manare…dhe i ngrinin bishtin…

Lajmet e fundit nga