LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- CNA.al e nxori zbuluar/ Luli Basha korrigjon vetveten

20 Korrik 2020, 18:38, Satire Politike CNA

E nisi keq, e vijoi keq e më keq, e rregulloi rrugës dhe e përfundoi mirë!

Në fakt, Luli Basha nuk ka qenë këshilltar i mirë për maskat as për qytetarët shqiptarë që nga marsi, kur këtu plasi epidemia e koronavirusit, por në Kosovë sot e kishte të detyruar ta mbante.

Por, fakti që e ka injoruar shpesh dhe nuk i është dashur të bëjë propagandë, por anti-propagandë nuk arriti ta mësonte edhe pas 5 muajsh se si vendoset.

CNA.al e gjeti në gabim, teksa fliste me gojën mbuluar e hundën zbuluar, dhe në axhendën e gjatë që kishte, i doli kohë të njihej me gabimin e vet; jo pas takimit me kryeministrin Hoti, as pas takimit me presidentin Thaçi, kur e hoqi fare në mjedis të mbyllur.

E rregulloi kur takoi Ramush Haradinajn.

Luli do të kthehet në Shqipëri, pas asaj që pa në Kosovë, por se çdo të bëjë me maskën, këtë vetëm ai e di! /CNA.al

 

Foto-Luli Basha vendos maskën gabim në takimin me Hotin, me Thaçin e harron fare

 

Lajmet e fundit nga