LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Apeli i kryeinfermieres së Infektivit: Akoma po përballemi me përbindëshin virus, jemi të alarmuar!

30 Korrik 2020, 09:53, Lifestyle CNA
Apeli i kryeinfermieres së Infektivit: Akoma po përballemi me

Kryeinfermierja e Spitalit Infektiv, Merita Stefa i është drejtuar me një apel qytetarëve shqiptarë për të ndihmuar personelin shëndetësor duke përdorur maskat për tu mbrojtur nga COVID-19.

Sipas Stefës, lufta është e ashpër brenda spitaleve dhe stafi shëndetësor është në mëdyshje me popullin pasi ky i fundit nuk ia ka besuar diçka të tillë. Ajo thekson se duhet sensibilizim pasi tashmë Shqipëria është në një fazë të pashpjegueshme.

?Akoma përballemi me përbindëshin virus. Jemi në një fazë që as vetë s?dimë si ta shpjegojmë. Jemi në mëndyshje me popullin. S?po na i besojnë një gjë të tillë. Virusi është një përbindësh dhe jemi të alarmuar. Jo se ka munguar ndonjë gjë. Ne jemi në këmbë. Jemi të lodhur se jemi njerëz por kështu do qëndrojmë deri në fund. Të gjithë bashkë. Por të gjithë duhet të sensibilizohen. Një maskë ndan çdo gjë nga e keqja. Një maskë shpëton një jetë njeriu. Populli të na mirëkuptojë me këtë pjesë. Lufta është shumë e ashpër. Duhet sensibilizim që të jemi më të sigurtë?, shprehet Merita Stafa./CNA.al

Lajmet e fundit nga