LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Miku i mirë duket në ditët e vështira”/ Kryemadhi “hap zemrën” pas ndihmave të BE-së

24 Mars 2020, 19:35, Politikë CNA
“Miku i mirë duket në ditët e vështira”/

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shprehur mirënjohjen e saj, pasi BE i akordoi Shqipërisë 50 milionë euro për të luftuar COVID-19.

Në reagimin e  saj në rrjetet sociale, Kryemadhi shprehet se miku i mirë duket në ditë të vështira.

“Miku i mirë duket në ditët e vështira.
SHBA pak ditë më parë dhe sot BE, janë angazhuar me ndihma konkrete për Shqipërinë në përballjen tonë me #Covid19.

Mirënjohje për bujarinë dhe lidhjen e fortë mes popujve dhe vendeve tona që i bënë ballë edhe sfidave më të mëdha, si kjo që po përballemi.”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga