LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga 1990 në 2019/Ndryshimi "drastik" i rrobave të banjës

25 Maj 2019, 10:25, Aktualitet CNA
Nga 1990 në 2019/Ndryshimi "drastik" i rrobave të

Në vitet 90′ veshjet kanë qënë ndryshe por edhe bikinit të cilat kanë “pësuar” një ndryshim total ku nga shumë serioze tashmë në vitin 2019 janë kthyer në ‘sa më pak aq më mirë’.

Më poshtë do të zbuloni “evoluimin” e rrobave të banjës dhe cfarë pëlqehej më tepër./Burimi:BrightSide

1990 / Rrobat e banjës të frymëzuara nga mbathjet e djemve.

1991 / nuancat neon.

1992 / Truporet e frymëzuara nga Baywatch.

1993 / logomania, mania për të vendosur logot e markave të famshme si Dior apo Chanel.

1994 / xixat dhe detaje si zinxhirët dhe gurët.

1995 ? copat me imazhe të përsëritura.

1996 ? reçipeta të ngjashme me ato të zakonshmet.

1997 ? perla, perla, perla.

1998 ? polca-dots.

1999 ? detaje dhe nuanca të arta.

2000 ? më shumë sport.

2001 ? dizenjo minimaliste.

2002 ? sërish mbathjet të ngjashme me pantallonat e shkurtra.

2003 ? truporet në ngjyra metalike.

2004 ? figurat gjeometrike.

2005 ? reçipetat e lidhura në qafë.

2006 ? rrobat e banjës njëngjyrëshe.

2007 ? përdorimi i shallit.

2008 ? nuk pati ndonjë detaj karakterizues, përpos përdorimit të gurëve.

2009 ? color-blocking.

2010 ? rrobat e banjës me lidhëse.

2011 ? dizenjo futuriste.

2012 ? mbathjet me shtrat të shkurtër.

2013 ? tyl.

2014 ? detajet minimaliste.

2015 ? rrobat e banjës të thurura me grep.

2016 ? rikthim në vitet ?80, përfshirë këtu edhe ngjyrat neon dhe rripin në bel.

2017 ? fjongot, vijat dhe pikat.

2018 ? frymëzim nga vitet ?90.

2019 ? bëhuni gati për përdorimin e shallit si aksesor.

Lajmet e fundit nga