LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E kuqja "pushton" klipet shqiptare/ Njihuni me këngëtaret që u veshën me të njëjtën ngjyrë

25 Maj 2019, 09:10, Aktualitet CNA
E kuqja "pushton" klipet shqiptare/ Njihuni me këngëtaret

“Ngjyra e ngjyrave”. Ky është kuptimi i ngjyrës së kuqe sipas latinishtes e cila tërheq menjëherë shikimin dhe identifikohet me jetën dhe vdekjen.

Ajo gjithashtu simbolizon ngjyrën e gjakut si linfa jetësore, e dashurisë, e pasionit, ngjyra e zjarrit.

Këtë kanë pasur në mend edhe këngëtaret shqiptare të cilat së fundmi në klipet e tyre më të reja janë veshur me të kuqe si Kida, Manjola Nallbani, Enca, Rona Nishliu.

 

Lajmet e fundit nga