LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E shtunë me diell/ Temperaturat e larta favorizojnë fundjavën

25 Maj 2019, 06:00, Aktualitet CNA
E shtunë me diell/ Temperaturat e larta favorizojnë fundjavën

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira të pakta deri  mesatare në zonat malore.

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5?1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   10/24°C

Zonat e  ulëta  14/27°C

Zonat  bregdetare 14/25°C

 

Lajmet e fundit nga