LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjinushi në krye të ASH/ Strazimiri: “Kryerrugaçi plak u bë “kryeshkëncëtar”

24 Maj 2019, 20:51, Aktualitet CNA
Gjinushi në krye të ASH/ Strazimiri: “Kryerrugaçi plak u

Zgjedhja  e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave, ka shkatuar reagime të shumta.

I fundit në radhë është ish deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale e quan Gjinushin kryerrugaç plak.

Postimi i plotë

?Ja dhe shkenca hyri në rrugë të mbarë “Rilindi”!!! E mos bëni sikur skandalizoheni që keni një kryerrugaç plak për “kryeshkencëtar”, se keni 6 vjet kryehorrin për Kryeministër! #25_maj_ora_19 #dehorrizim_derrugaçëzim?, shkruan Strazimiri në postimin e tij.

Lajmet e fundit nga