LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Filmi “Dy gisht mjaltë” thyen kufijtë/ Ermal Mamaqi zbulon fitimin marramendës

24 Maj 2019, 18:47, Aktualitet CNA

Këngëtarja Elvana Gjata dhe moderatori Ermal Mamaqi sollën për herë të parë një film në bashkëpunim me njëri-tjetrin.

Filmi ?Dy gisht mjaltë? ka rezultuar një sukses i vërtetë pasi po shikohet pothuajse në gjithë Europën.

Në një intervistë për median prestigjoze CINEUROPA, Ermal Mamaqi ka zbuluar shifrën e fitimit marramendës që kanë marrë nga filmi.

?Filmi ka mbledhur më shumë se 1 milion euro në kinema dhe në muajin e parë shitëm 250 mijë bileta. Buxheti i filmit ishte gati 300 mijë euro. Gjysmat e parave ishin të miat dhe gjysmat e sponsorëve?.

Gjithashtu ai ka treguar se në fillim i druhej ecurisë së filmit, nëse do t?i merrte paratë që kishte investuar apo jo.

?Në fillim kisha frikë nëse do mund t?i merrja sërish paratë apo do humbja. Por ky është biznesi. Nëse di si të luash, është lojë e mirë. Nëse nuk di, është si kumar?, u shpreh Ermal Mamaqi për ?CINEUROPA?

?2 gisht mjaltë? së shpejti do jepet në Angli, Itali, Greqi dhe Amerikë, ndërsa aktualisht filmi ka pushtuar kinematë e Austrisë dhe Gjermanisë.

Lajmet e fundit nga