LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kujtim Gjuzi zbulon agjentin serb në marrëveshjen Rama-Meta

24 Maj 2019, 18:06, Aktualitet CNA

Deputeti i listës shumëemërore të Lulzim Bashës, Kujtim Gjuzi i kontaktuar nga CNA.al foli rreth mardhënieve të presidentit Ilir Meta me kryeministrin Edi Rama.

Sipas Gjuzit, mes Ramës dhe Metës është ende në fuqi marrëveshja e 1 Prillit e cila është firmosur në interes të shtetit serb.

Gjuzi deklaroi për CNA.al se marrëveshja e nënshkruar në Shkodër është bërë në prezencë të ministrit të Jashtëm serb Tadiç.

?Në mardhënien Meta-Rama ka gjithmonë një vakancë pas marrëveshjes së 1 Prillit mes Metës dhe Ramës, ka një bashkëveprim mes tyre. Një marrëveshje që është arritur në shërbim të shtetit serb. Kjo është vërtetuar më së miri kur Edi Rama kërkon të vizitojë Beogradin, por edhe në ndryshimin e kufijve me Kosovën që kërkohet së fundmi. Marrëveshja e 1 Prillit, në dijeninë time, është nënshkruar në prezencë të Tadiç. Mes Ramës dhe Presidentit vazhdon mardhënia e mirë? ,-tha Gjuzi për CNA.al

Lajmet e fundit nga