LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërheqja e kandidatëve nga gara/ Patozi: Janë kërcënuar

24 Maj 2019, 19:45, Aktualitet CNA
Tërheqja e kandidatëve nga gara/ Patozi: Janë kërcënuar

Astrit Patozi, kordinatori i Bindjes Demokratike, nga studio e emisionit ?Zonë e Lirë,? foli rreth tërheqjes së kandidatëve nga gara.

Sipas Patozit, kandidatët e “Bindjes…” janë kërcënuar dhe ndaj tyre është ushtruar presion.

?Për kandidatët që janë tërhequr është që ne kemi pasur presione nga të dyja krahët. Kandidati i Skraparit u kërcënua nga bejlerët e Rilindjes në Skrapar. Kandidati i Skraparit munjd të fitonte mbështetjen e LSI-së e cila është një eksponent i fortë në Skrapar dhe ky është një problem lokal. Faktori LSI është sa gjysma e Skraparit. Kandidatët tanë janë kërcënuar dhe kanë pasur presione nga të dyja forcat politike. Në Lezhë në Kavajë nga partia tjetër e madhe?,-tha Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga