LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krijimi i Bindjes Demokratike/ Patozi: Hymë si pykë në mesin e dinosaurve

24 Maj 2019, 19:31, Aktualitet CNA

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i qenë prezent në studion e ?Zonë e Lirë? deklaroi se do ta bënte partinë edhe po të mos dilte opozita nga Parlamenti.

Sipas Patozit, Bindja ka hyrë si një pykë mes dinosaurve në një situatë të vështirë.

?Sigurisht që do ta bëja. Ne menduam që sistemi ishte në pikën e tij më të keqe. Unë hyra në politikë si një pykë mes dy dinosaurve që njëri kishte dalë nga Parlamenti dhe tjetri thotë që do të shkojmë në zgjedhje. Kjo si lëvizje ka lindur dy vjet më parë  kur ne tentuam të ringrejmë Partinë Demokratike?,-tha Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga