LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Epshi i papërmbajtur i sundimtarit"/ Ish-Ministri thirrje për të ndaluar Ramën

25 Maj 2019, 08:31, Aktualitet CNA
"Epshi i papërmbajtur i sundimtarit"/ Ish-Ministri thirrje

Ish Ministri i Drejtësisë, në Qeverinë “Rama1”, ka reguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe mazhorancës që kërcënojnë Opozitën me burg.

“Kryeministri dhe zëdhënësit e tij, bërtasin çdo ditë: “Opozita do hyjë në burg”.

Në një Republikë Kushtetuese, ku pushtetet janë të ndara, vendimin si dhe deklarimin se kush hyn në burg e kush jo e jep gjykata e pavarur nga qeveria.

Imagjinoni dot Merkel të deklarojë çdo ditë ” opozita në burg”?!! Jo për opozitën, por as për një qytetar normal nuk ndodh një gjë e tillë”, ka shkruar Manjani në rrjetet sociale.

Ai ka kujtuar se detyrat kushtetuese që i janë dhënë gjykatës janë të patjetërsueshme, dmth nuk i bën dot asnjë pushtet tjetër.

Mirëpo, pasardhësit e komunizmit, sipas tij,  dinë vetëm atë që bënte Enveri, ku partia të njoftonte arrestimin dhe sigurimi bënte ekzekutimin. Gjykata jepte vendimin.

“Kjo ishte e ndyra Drejtësi Popullore, që ende vepron sot e kësaj ditë.

Drejtësia që burgosi e surgjynosi shqiptarë që folën kundër pushtetit…

Epshi i papërmbajtur i sundimtarit të sotëm për të shkrirë opozitën dhe goditur cilindo që nuk mendon si ai, duhet ndalur.

Tani sesa më vonë, kur të jetë shumë vonë”, përfundon Manjani./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga