LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Habit Besnik Mustafaj/ Aprovon aktet e dhunës

25 Maj 2019, 15:49, Aktualitet CNA
Habit Besnik Mustafaj/ Aprovon aktet e dhunës

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka komentuar protestën që pritet të mbajë opozita sot para Kryeministrisë.

I ftuar në emisionin ?Kjo Jovë? në News 24, Besnik Mustafaj i ka cilësuar brenda parametrave normal, aktet e dhunës në protestat e opozitës.

?Në këto 30 vite kam qënë partizan i paqes dhe qetësisë, por mendimi im për masën e dhunës me çon në mendimin se janë brenda parametrave të zhvillimit demokratik. Kemi parë jelekverdhet në Paris, kaq dhunë është brenda parametrave të parashikueshëm për shprehjen e një zemërimi. Nuk ka vend për alarm?-tha Besnik Mustafaj.

Ndërsa sa i takon thirrjeve të ndërkombëtarëve për evitim të akteve të dhunës, Mustafak tha se ?Thirrjet nga përfaqësitë diplomatike janë në pararendje pozitive të protestave?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga