LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e opozitës/ Si gënjen PD për shifrat

25 Maj 2019, 14:56, Aktualitet CNA
Protesta e opozitës/ Si gënjen PD për shifrat

Ndërsa vetëm dy orë na ndajnë nga fillimi i protestës së opozitës para Kryeministrësë, duket se PD ka filluar të gënjejë në lidhje me numrin e protestuesve që nisen nga rrethet drejt Tiranës.

Ish-deputeti Tritan Shehu, në një postim në rrjetet sociale, paralajmëron se pjesëmarrja në protestën e sotme do të jetë masive, dhe sipas tij aktualisht drejt Tiranës janë nisur mbi 2200 protestues nga Qarku i Gjirokastres.

Por, nëse do të ishte ashtu siç tenton të manipulojë PD, do të duheshin të paktën 70 autobusë, që do të thotë se jugu do të ishte bllokuar nga trafiku.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se në fakt nga ky qark drejt Tiranës janë nisur një autobus si dhe disa autovetura./ CNA.al

Lajmet e fundit nga