LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paloka i përgjigjet Braçes/ “Konia e Ramës ka thirrur në ndihmë 21 Janarin”

25 Maj 2019, 13:41, Aktualitet CNA
Paloka i përgjigjet Braçes/ “Konia e Ramës ka thirrur

Ish-nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së zv.kryeministrit Erion Braçe, i cili disa orë para protestës in kujtoi Bashës 21 Janarin, ku mbetën të vrarë katër protestues.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka e quan Erion Braçen, ?kone të Edi Ramës?, që sipas tij nga frika se po i ikën pushteti ka thuirrur në ndihmë 21 janarin.

?Konia e Ramës që i njeh mirë bandat e krimit nga frika e pushtetit që po i ikën ka thirrur prap në ndihmë 21 janarin. Po akoma nuk i kanë sqaruar shqiptarët pse . Edi Rama që më19 janar 2011 bënte thirrje për ?të kaluar mbi kufoma?, sapo mori pushtetin, gardistin e ?grupit të zjarrit? e bëri drejtor të OSHEE , kryetar të PS në Mat dhe tani kandidat të PS-së për Bashkinë Mat.?-shkruan ndër të tjera Edi Paloka.

Gjithashtu, ai ngre edhe disa pikëpyetje mbi kandidimin e ish-gardistit Malaj në zgjedhjet vendore.

Statusi i Edi Palokës:

Konia e Rames qe i njeh mire bandat e krimit nga frika e pushtetit qe po i ikën ka thirrur prap ne ndihme 21 janarin.

Po akoma nuk i kane sqaruar shqiptaret pse .

Edi Rama qe me 19 janar 2011 bente thirrje per ?te kaluar mbi kufoma?, sapo mori pushtetin, gardistin e ?grupit të zjarrit? e beri drejtor te OSHEE , kryetar te PS ne Mat dhe tani kandidat te PS-së për Bashkinë Mat.

Pyetjet qe lindin natyrshem sot jane; cili eshte sherbimi qe ky gardist i ka bere Rames me 21janar? Pse u shperblye gardisti i grupit te zjarrit te 21 janarit kaq fort nga Edi Rama?

Shqiptaret e kane sot te qarte kush shkel mbi kufoma per pushtet e kush po kerkon qe qytetaret te diktojne pushtetin e tyre./ CNA.al

“Nuk votohen vrasësit”/ Braçe shigjeton Bashën

Lajmet e fundit nga