LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Frikë nga protesta e opozitës/ Ambasada italiane paralajmëron qytetarët: Bëni kujdes

25 Maj 2019, 10:14, Aktualitet CNA
Frikë nga protesta e opozitës/ Ambasada italiane paralajmëron

Ambasada e Italisë në Shqipëri u ka bërë thirrje qytetarëve të saj, të cilët jetojnë në Tiranë, që të shmangin sa më shumë  grumbullimet dhe turmat e njerëzve gjatë protestës që pritet të zhvillojë opozita e bashkuar.

Kjo protestë do të përfshijë rrugët kryesore që lidhin kryeqytetin me qytetet e tjera.

?E shtunë, më 25 maj 2019, duke filluar nga ora 19.00, do të ketë një protestë politike që do të përfshijë qendrën e Tiranës, në veçanti Bulevardin Dëshmorët e Kombit, pranë zyrës së Kryeministrit. Rekomandohet të shmangni grumbullimet dhe të ndiqni përditësimet përmes shtypit dhe të bëni kujdes maksimal?, ka shkruar Ambasada e Italisë në njoftimin e saj.

Edhe në protestat e tjera të organizuara nga opozita, Ambasada italiane u ka kërkuar qytetarëve të saj që të tregohen të kujdesshëm dhe të evitojnë turmat, kjo edhe për shkak të dhunës që është shfaqur në protestat e fundit të opozitës.CNA.al

Lajmet e fundit nga