LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk ndiheni rehat me sytjenat?/ Ja arsyet se përse nuk duhet ti përdorni

30 Janar 2018, 23:15, Aktualitet CNA

Të gjitha femrat ankohen për sytjenat. I rrinë ngushtë, të tjerave lirë, dhe nuk gjejnë atë të mesmen. Nëse mendoni se jeni vetëm atëherë gaboheni. Ka miliona femra që janë si ju. Dhe ne kemi mbledhur të gjitha arsyet se përse nuk duhet ti përdroni që tani e tutje.

? Ndiheni më rehat. Po ashtu zemra juaj nuk do të rrijë e ngjeshur dhe e tendosur nga sutjenat

? Gjoksi mbetet i fortë. Ky është rezultat i një studimi francez të Qendrës Hospitalier de Besançon i cili ka theksuar se gjoksi mbetet i ngurt dhe i atraktuar. Studiuesit shpjeguan se sytjenat nuk lejojne të zhvillohen indet mbështetëse.

? Po sipas këtij studimi francez, sytjenat do të shkaktonin probleme edhe në shpinë. Sidomos tek vajzat e reja që fillojnë të veshin sytjena kur muskujt e shpinës nuk janë zhvilluar plotësisht.

-Nëse nuk përdorni sytjen mund të vishni lehtësisht rroba me kurrizin jashtë dhe të dukeni më sensuale se sa me rripat e sutjenave pas kurrizit që heqin komplet sensualitetin tuaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga