LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Treni përplas makinën e policisë/ Plagosen tre efektivë

9 Nëntor 2017, 13:42, Aktualitet CNA

Tre efektivë policie janë plagosur mesditën e sotme pasi treni i mallrave i linjës Durrës?Elbasan ka aksidentuar makinën e tyre.

Mësohet se treni ka përplasur një makinë policie, rreth orës 02:40, në lagjen Nr. 13 te sektori Iliria.

Sipas policisë, treni i skrapit i linjës Durrës?Elbasan, me mashinist M.K. 61 vjeç banues në Durrës është përplasur me mjetin e policisë.

Nga aksidenti janë dëmtuar tre punonjës policie, dy prej të cilëve pas mjekimit të marrë në spital janë larguar për në banesë, E.J. dhe S.D. ndërsa i treti Sh.P. ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën./ CityNews

Lajmet e fundit nga