LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafiku i kokainës/ Atentat shqiptarit në Ekuador

9 Nëntor 2017, 13:48, Aktualitet CNA

Një shqiptar është qëlluar me armë në Ekuador, ndërsa dyshohet se ngjarja ka lidhje me trafikun e kokainës. Mësohet se shqiptari ishte i shoqëruar me një femër në makinë kur një person i armatosur ka nxjerrë pistoletën në dritaren e makinës dhe ka qëlluar mbi të.

Mediat vendase nuk japin emra por mësohet se ata po udhëtonin me një makinë të blinduar.

Por gruaja që ishte me shqiptarin uli xhamin për të pirë një cigare.

Atentatori kishte ndjekur automjetin e viktimës me një motor dhe ka futur armën përmes dritares duke qëlluar disa herë viktimën.

Mësohet se shqiptari  i plagosur është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore./ CityNews

Lajmet e fundit nga