LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rikthehet në skenë Inva Mula/ Këtë herë bashkë me vogëlushen e saj

18 Shtator 2017, 17:45, Lifestyle CNA

Në një intervistë në emisionin e Rudinës në Televizionin Klan sopranoja Inva Mula njoftoi që do të rikthejë në skenën e Pallatit të Kongreseve pas 27 vitesh operan Peshkatarët e Perlave.

Vepra e kompozitorit Georges Bizet dhe me regjizore Inva Mulën do të çelë sezonin e ri artistik të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Vepra është me libret  të Michel Carre dhe Eugene Cormon, dirigjent Zherar Akokan.

Baritone Armando Likaj ngjitet në skenë në këtë opera për herë të parë.

Sopranoja Mula përveç regjisë do të luajë edhe rolin e Lejlës.

Gjithashtu Mula zbuloi nje detaj interesant që vajza e saj 5-vjeçare Nina do të ngjitet për herë të parë në skenë.

Vajza nuk do të këndojë por do të ngjitet në skenë bashkë me disa vajza të tjera dhe do të hedhin petale lulesh. /Citynews

Lajmet e fundit nga