LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deda dhe Radi “Mjeshtra të mëdhenj”/ Këngëtarja e njohur kërkon të njëjtin vlerësim

14 Shtator 2017, 18:26, Lifestyle CNA

Këngëtarja Jolanda Dhamo shprehet publikisht se ndihet e pavlerësuar për punën e saj si artiste në Shqipëri. Gjatë emisionit ?Rudina? në TV Klan ajo tha se i ka dërguar një letër ish-presidentit Bujar Nishani duke i kërkuar të drejtën e saj si artiste për një dekoratë.
Kjo ambicie lindi si pasojë e dekorimit të Rozana Radit dhe Julian Dedës me titull ?Mjeshtër i Madh?.
Gjatë fjalës së saj ajo tha se ish-presidenti ka dekoruar dhe artistë të tjerë të cilët nuk e meritojnë atë çmim krahasuar me punën e saj.
Prerazi ajo kërkon një çmim si justifikim i punës së gjatë dhe sakrificave të bera për artin në Shqipëri.
Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë duhet ta vlersojë situatën dhe të merret menjëherë me këtë ?problematikë?. CityNews

Lajmet e fundit nga