LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U mrekulluat nga princesha Anis?/ Njihuni me si motrën e saj të kohëve moderne

14 Shtator 2017, 18:00, Lifestyle CNA

Vetullat kanë qenë qendra e vëmendjes dhe nganjëherë viktimë e  të gjitha llojet e tendencave të bukura krijuese (për të mos përmendur çuditërisht) gjatë gjithë viteve. Nga shamitë e hollë deri te broësat e mbuluara me shkurre, ballët e pendë me shamitë, revistat dhe bloget e bukurisë nuk kanë asnjë ide për atë që duhet të bëni me ato gjëra të mbuluara me gëzof në fytyrën tuaj.

Një gjë që ata kurrë nuk ju udhëzojnë të bëni megjithatë është që të lejoni vetullat tuaj të takohen, duke formuar shumë të ankohem unibroë, por një grua është e vendosur për të provuar se ata nuk janë asgjë për t’u turpëruar. Në të vërtetë, siç mund të shihni nga fotot më poshtë, studentja greke qipriote dhe modelja  Sophia Hadjipanteli, i cila është natyrale bjonde, madje ngjyrë unibroë e zezë e saj për ta theksuar më shumë. Dhe me mbi 60k ndjekës në Instagram, nuk ka mungesë të njerëzve të nënshkrimit të saj #UnibroëMovement.

Sophia pranon haptazi se pamja e saj nuk është për shijen e të gjithëve dhe ajo e kupton se disa njerëz e gjejnë atë jo tërheqëse, por ajo nuk është e shqetësuar për atë që njerëzit e tjerë mendojnë për të. “Unë personalisht mendoj se fytyra ime duket më mirë në këtë mënyrë,” tha ajo. “Të tjerët nuk pajtohen, dhe kjo është krejtësisht e pranueshme.”

“Kam një unibroë sepse është një preferencë,” ajo kohët e fundit ka shkruar në Instagram. “Unë jam ajo që jam, sepse dua të jem në këtë mënyrë. Kur ju gjykoni të tjerët për të veshur përbërjen, duke prerë flokët, duke ndryshuar pjesë të trupit të tyre ose vetë të brendshëm, thjesht sepse nuk bëni, ju bën po aq toksike sa shumë norma shoqërore dhe presionet me të cilat ballafaqohemi vazhdimisht. NË FUND TË DITËS, a do e bënit nëse doni  apo jo? “/CityNews

Lajmet e fundit nga