LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detajet/Si u ekzekutua "shefi i prostitucionit të Ballkanit" në lokalin e tij

15 Gusht 2017, 11:40, Aktualitet CNA

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga vrasja e shtetasit Dilaver Bojku, i njohur me nofkën Leku, ditën e djeshme në Strugë. Mësohet se ai është ekzekutuar para kafenesë së tij ?Aqua Blue?, me një plumb në kokë në plazhin e Strugës.

Ndërsa ishte duke qëndruar në biznesin e tij, Bojku gjeti vdekjen nga autorë akoma të paidentifikuar.
Siç mësohet të shtënat e armëve kanë ndodhur rreth orës 17.00, dhe në atë moment ka pasur edhe klientë në kafene. Bojku ishte i njohur me bizneset e tij në Strugë.

Sipas dëshmitarëve okularë, sulmuesi me shpejtësi është larguar nga vendi me motoçikletë. Nga policia deri më tani nuk japin detaje, ndërsa në proces është formimi i ekipit hetues policor që do të punojë në zbulimin e rastit.

Bojku, nën pseudonimin Lek, ishte prej 15 vitesh i njohur si ?Shefi i prostitucioni në Ballkan?./CityNews

Lajmet e fundit nga