LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shmangni infeksionet me anë të furçave të pastra

17 Mars 2017, 14:05, Lifestyle CNA

Kur mendoni të bleni furçat e make up-it, njëkohësisht duhet të kujdeseni vazhdimisht edhe për to, pasi ndikojnë drejtëpërdrejtë në lëkurën tonë. Furçat duhet të mbahen të pastra, e kujdesi ndaj tyre duhet të jetë i vazhdueshëm, për të mos pasur irritim të fytyrës.

Dermatologët këshillojnë çdo femër që përdor vazhdimisht furçat, ti pastrojnë ato rregullisht, ndonëse është shumë e lodhshme. Sipas tyre, furçat duhet të pastrohen një herë në javë, për të shmangur mbushjen e poreve me baktere dhe infeksione. /CityNews

Lajmet e fundit nga