LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një pjatë “Sex on the Beach” ju tundon sac duhet, apo jo?

16 Mars 2017, 21:30, Lifestyle CNA

Një shef në Hong Kong ka krijuar një pjatë me emrin ?Sex on the Beach?, që nuk është gjë tjetër veçse një prezervativ i ngrënshëm rozë i vendosur mbi një pjatë me rërë, gjithashtu të ngrënshme.

Prezervativi nuk është i bërë me gomë, por vetëm pamjen e ka të tillë. Ai është krijuar nga shefi Alvin Leung i restorantit Bo Innovation. Ky shef njihet për sajesat e tij pikante.

Prezervativi është i mbushur me mjaltë dhe proshutë Yunnan. Ai vendoset sipër kërpudhave shiitake, që ngjajnë paksa me rërën në strukturë.

Por, pse një shef i famshëm dhe i vlerësuar do të krijonte diçka të tillë? Për gallatë? Për të shokuar klientët? Për të dërguar një mesazh? Arsyeja është kjo e fundit. Alvin kërkon të ndërgjegjësojë njerëzit për virusin HIV/AIDS. Paratë e fituara nga porositë për këtë pjatë shkojnë të gjitha për shoqatën kundër AIDS në Hong Kong. /Citynews/

Lajmet e fundit nga