LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja si këshillon gjinekologu për organin gjenital

16 Mars 2017, 20:30, Lifestyle CNA

Dr. Ahmed Ismail, i ?Queensway Gynaecology? të Londrës, thotë se një vaginë e shëndetshme nuk ka erë dhe nuk ka asnjë simptomë. Specialisti shkruan për ?Healthista? se ka disa hapa që femrat duhet të ndërmarrin për të mbrojtur veten nga infeksionet.

Më poshtë do ju paraqesim këshillat e gjinekologut të famshëm në mënyrë që femrat të mos kenë probleme me organin e tyre riprodhues.

1 ? Uluni në peshqirin personal kur jeni në vende publike

2 ? Mos e lani vaginën me sapun antibakterial

3 ? Shmangni të brendshmet sintetike

4 ? Shmangni veshjet e ngushta

5 ? Kontrollohuni shpesh, edhe nëse jeni beqare/Citynews/

Lajmet e fundit nga