LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Stili i xhinseve që duhet të vishni, varësisht linjave të trupit

7 Nëntor 2022, 22:00, Trending CNA

Stili i xhinseve që duhet të vishni, varësisht linjave të

E kolme, e hollë apo trup në formë "dardhe", cilado qoftë forma juaj, ka një prerje dhe stil xhinse për të gjithë. Ekziston një prerje e duhur xhins për të gjithë - ju vetëm duhet të dini se çfarë të kërkoni. Çifti i duhur i xhinseve do të theksojë linjat tuaja dhe do t'i japë një pamje krejtësisht të re veshjes suaj.

1. Forma rrethore

Keni gjoksin perfekt, një bel të vogël dhe një gjysmë të poshtme të formësuar mirë? Mos hezitoni ta shfaqni me një palë xhinse me bel të lartë. Zgjidhni një pantallon xhins me një bel të këndshëm në mënyrë që të mos ketë boshllëk në bel.

Nëse jeni duke kërkuar për diçka që do të kënaqë figurën tuaj perfekte, xhinset e prera deri në kyçin e këmbës janë një zgjedhje e mirë. Shmangni diçka shumë të dobët pasi do t'i bëjë këmbët tuaja të duken më të shkurtra.

Një palë pantallona të shkurtra xhinse me pjesën e sipërme të mbështjellë do të nxjerrë në pah kthesat tuaja.

2. Formë dardhe

Nëse keni një trup në formë dardhe do të thotë që keni një gjysmë të poshtme të rëndë. Që nga ana tjetër do të thotë, ju duhet ta balanconi atë me një palë xhinse të mesme dhe të shmangni xhinset me gjatësi të ulët, pasi ato mund t'ju bëjnë të dukeni joproporcionale. Përdorni pëlhura më të errëta dhe elastike për një pamje të zgjatur.
Ju madje mund të përdorni xhins me këmbë të drejta për të krijuar një siluetë të zgjatur dhe për t'u dukur më e hollë.

3. Formë molle

A keni një trup në formë molle ose trekëndëshi të përmbysur? Shkoni për xhinse të larta me bel të prerë drejt. Ju gjithashtu keni zgjedhjen e çizmeve ose pantallonave, të cilat do t'i japin një pamje voluminoze këmbëve tuaja duke balancuar figurën top-heavy. Shmangni xhinset e larta nëse nuk dëshironi asnjë theks në barkun tuaj. Stili më lajkatar për një trup me mollë janë xhinset e ngushta. Vendosni fokusin tek ato këmbë të holla me një palë xhinse të ngushta ose xhinse të shkurtra.

4. Atletike

Nëse kjo është forma e trupit tuaj, ju keni shumë mundësi për të zgjedhur palën e duhur të xhinseve. Nëse dëshironi një pamje të lakuar, zgjidhni xhinse të ulëta. Xhinset e ngushta deri në kyçin e këmbës do t'ju duken po aq të mira, duke theksuar këmbët tuaja të dobëta.

Pantallona të shkurtra jean me xhep përpara dhe vija me tullumbace do t'ju bëjnë të dukeni më të lakuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga