LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me shumë mundësi po e mendonit/ 10 këshilla për të pastruar garderobën tuaj

5 Nëntor 2022, 15:58, Trending CNA

Me shumë mundësi po e mendonit/ 10 këshilla për të

E kuptojmë njerëz! Është e vështirë të heqësh dorë nga gjërat e vogla të mrekullueshme që dikur të bënë të buzëqeshësh. Ai fustan që keni veshur për takimin tuaj të parë, por tani nuk është aspak afër ngjyrës së tij origjinale. Ato palë çizme që bleve me ulje, por që të vrasin gjithmonë gishtin e këmbës. Disa prej këtyre artikujve kanë kujtime dhe ndjenja të lidhura me to dhe nuk është gjithmonë e lehtë të harrosh dhe të vazhdosh.

Por, nëse dollapi juaj është i stërmbushur me gjëra dhe “nuk kam çfarë të vesh” është e vetmja gjë që ju kalon në mendje kur qëndroni përballë tij… është koha për një dashuri të ashpër, e dashur!

Për ta bërë më të lehtë këtë proces për ju, këtu janë 10 këshilla që duhen ndjekur:

1. Filloni duke marrë pak kohë posaçërisht për këtë sprovë dhe përpiquni ta bëni atë pak më argëtues me pak muzikë dhe ndoshta një ose dy gota verë ! (askush nuk po numëron, asgjë që ndihmon).

2. Merr tri kuti për: SHIT, DHURO dhe KOSH dhe mbushi këto me gjithçka që nuk dëshiron.

3. Ndiqni rregullin e një viti. Nëse nuk e keni veshur për një vit (për çfarëdo arsye) shanset janë që ndoshta nuk do ta vishni më kurrë.

4. Investoni në disa gjëra thelbësore organizative si ato varëse rrobash të holla dhe kuti këpucësh !

5. Pyete veten "A më përshtatet mua?" dhe përgjigjuni sinqerisht. Nëse jo, ju e dini se çfarë duhet të bëni.

6.Nëse ju ndihmon të provoni gjithçka, do t'ju ndihmojë të gjeni perspektivë.

7. Gjithmonë ndihmon të mendosh: nëse do të kishe blerë tani, a do ta bleje këtë?

8. Nëse është dëmtuar gjithsesi, analizoni se sa përpjekje do të duhet për ta rregulluar dhe nëse jeni të gatshëm të shpenzoni kaq shumë kohë.

9. Pastroni lehtë dollapin tuaj një herë në muaj, në mënyrë që të ketë më pak për të bërë më vonë.

10. Shisni çdo gjë që mundeni. Sa më shumë para të fitoni nga hedhja e rrobave tuaja, aq më i motivuar jeni për t'i hequr ato./CNA.al

Lajmet e fundit nga