LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

10 sekrete delikate që gratë franceze përdorin për të joshur burrat

2 Nëntor 2022, 14:54, Trending CNA

10 sekrete delikate që gratë franceze përdorin për të

A keni parë ndonjëherë një grua franceze dhe keni pyetur veten: Çfarë e bën atë kaq seksi dhe kaq tërheqëse? Çfarë është ajo që u jep atyre një 'je ne sais quoi' që duket se u vjen kaq thjesht?

Një grua kërkoi të gjente këto përgjigje. Jamie Cat Callan, autori i librit të vitit 2009,  French Women Don't Sleep Alone, është amerikane, por është rritur me një gjyshe franceze.

Ajo e kuptoi se gratë franceze kishin diçka të caktuar që amerikanët thjesht nuk duket se e kishin. Kështu, ajo shkoi në Francë për të mësuar se si ata arrijnë atë përzierje në dukje të lehtë të sharmit dhe joshjes.

Si i joshin femrat franceze meshkujt? Këtu janë dhjetë sugjerimet e saj më të mëdha: 


1. Ndaloni takimet
Gratë franceze nuk takojnë - po, vërtet! Filloni duke zbritur nga rutina e takimeve dhe duke takuar burrin tuaj në kontekstin e një grupi miqsh dhe burrash admirues.

2. Organizoni një festë

Dhe jo vetëm ndonjë parti - një festë e vërtetë e të rriturve. Le t'i lëmë ato festa të stuhishme të kolegjit me birrë të lirë dhe muzikë shumë të lartë në të kaluarën. Mendoni më shumë për Breakfast at Tiffany's, në vend të çdo filmi të vendosur ndonjëherë në kolegj.

Përveç kësaj, çfarë mënyre më të mirë ka për t'u provuar të gjithëve që njihni se jeni një grua e sofistikuar, e botës, sesa me një takim të paharrueshëm? Ftoni miq të vjetër dhe të rinj. Tregoni aftësitë tuaja të kuzhinës dhe argëtuese.


3. Ecni në këmbë
Gratë franceze ecin kudo. Po, është një ushtrim i shkëlqyer, por ata gjithashtu po e bëjnë atë për t'u parë.

Kur dilni për një shëtitje me një të dashur të mundshëm, ai nuk e di se është një takim. Plus, ai sheh burra të tjerë që ju shikojnë, kështu që ai e di se ka konkurrencë.

4. Dilni jashtë linje dhe futuni në linjë
Gratë franceze e preferojnë atë në mënyrën e vjetër, ndaj mbyllni Tinder për pak kohë.

Ata takohen me burra në muze, bare dhe në festa (a nuk e kemi përmendur tashmë se sa të rëndësishme janë festat?). Të qenit simpatik dhe pak joshëse është çështje mbijetese, kështu që ata do të bisedojnë me të gjithë.

5. Vëllazërohuni në punë
Hiqni dorë nga kostumi i biznesit pa gjini dhe vishni diçka pak eja-këtu.

Por gjithmonë mbajeni atë me klas, sigurisht, veçanërisht në një mjedis pune. Ka shumë mënyra për t'u dukur elegant dhe për t'u dalluar, pa kompromentuar disa kode të veshjes në zyrë.

6. Bëhuni natyral
Pamja franceze ka të bëjë me natyrën. Kjo do të thotë të zgjedhësh një pjesë të trupit dhe ta shfaqësh atë. Më pak është më shumë, zonja.

7. Përshëndetni ish-in tuaj
Nuk do ta dini kurrë se kur do t'ju duhet një takim ose dikush për të shtuar në shtëpinë tuaj, kështu që nuk ka asnjë arsye të mos qëndroni të përzemërt, të paktën.

8. Krijoni një shtëpi
Ky është grupi shumë i rëndësishëm i miqve me të cilët shkoni në bare, muze dhe koncerte. Në thelb është një term më i klasit, me tingull më të sofistikuar për "skuadër".

9. Bëhuni të zgjuar
Nuk ka asgjë më seksi se inteligjenca. Gratë franceze e dinë se të jesh mendjemprehtë është e nxehtë. Ata kurrë nuk mbështeten vetëm në pamjen e tyre mahnitëse dhe sensin e shkëlqyer të modës për t'i kaluar ato në jetë.


10. Ju keni të drejtë të jeni të disponuar
Kjo është e drejtë, vajzë! Shprehu. Asnjëherë mos i fshihni asnjë nga emocionet tuaja. Lëreni veten të jeni gruaja e ndërlikuar, e bukur që jeni në të vërtetë.

Ju jeni një grua. Ai është një njeri. Ju jeni të pasionuar! A keni problem me këtë? Jeta është shumë më argëtuese kur nuk përpiqesh të sillesh me mend gjatë gjithë kohës!/CNA.al Burimi: Your Tango

Lajmet e fundit nga