LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të dobëta?/ 5 truke që ju vijnë në ndihmë

5 Nëntor 2022, 13:10, Trending CNA

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të

Të gjithë ne kemi ditë që ndihemi të fryrë dhe nuk kemi asnjë lloj ideje se çfarë mund të bëjmë. Mënyra më e mirë për ta hequr qafe këtë fryrje janë disa ushtrime fizike dhe ushqyerja e shëndetshme. Megjithatë ka dhe disa zgjidhje të shpejta që do t’u bëjnë të dukeni më të dobët.

1.Zgjidhni këpucët e duhura

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të

Zgjedhja e këpucëve të duhura mund të bëjnë diferencën. Duhet të zgjidhni gjithmonë këpucët me majë. Këto këpucë krijojnë iluzionin e këmbëve më të gjata dhe u bëjnë të dukeni më të dobëta.

2. Zgjidhni materialin e duhur për veshjet tuaja

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të

Edhe nëse keni zgjedhur prerjen e duhur, një material mund t’u bëjë të dukeni të shëndosha. Duhet të zgjidhni materiale si pambuku, tyli ose ato që janë të freskëta sidomos në stinën e verës. Duhet të shmangni materialin e satenit, kamoshit ose të lëkurës.

3. Investoni për format e trupit

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të

Nuk duhen përdorur gjatë përditshmërisë, por në disa raste të veçanta mund t’i përdorni për t’u dukur më të dobëta.

4. Tregoni kujdes me rrobat për të krijuar linjat trupore

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të

Për t’u dukur më elegante duhet të shmangni dy gjëra: e para rrobat që janë shumë të ngushta dhe e dyta rrobat shumë të gjera. Gjithmonë duhet t’i jepni veshjes tuaj një strukturë.

5. Xhaketat e gjata

Çfarë duhet të vishni që të dukeni më të

Mund të përdorni xhaketat e gjata, sepse krijojnë iluzionin e një trupi më të dobët./CNA.al Burimi: Who

 

Lajmet e fundit nga