LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një profesioniste e vërtetë

5 Nëntor 2022, 15:50, Trending CNA

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një

Stilimi i flokëve të trashë është një detyrë. Stilimi i flokëve të trashë dhe të shkurtër është detyrë edhe më e ndërlikuar. Një bob voluminoz, sado në modë dhe i mrekullueshëm, mund të duket paksa i pazbutur dhe i çrregullt, nëse nuk dini si ta stiloni. Ju mund t'i stiloni flokët tuaj të trashë dhe të shkurtër me modele flokësh mahnitëse që ju lejojnë të shfaqni volumin dhe gjatësinë e flokëve tuaj, pa u dukur si një fatkeqësi që pret të ndodhë.

Nëse e keni shtyrë të merrni një bob vetëm sepse keni një mane voluminoze të lakmueshme, mos e bëni! Ja si mund t'i stiloni flokët tuaj të trashë edhe kur janë jashtëzakonisht të shkurtër.

Pamja e hijshme

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një

Ju pëlqeni gjysmë bishti, por keni frikë se do të dukeni si një fëmijë shkolle? Këtu është një truk: përdorni pak xhel ose llak flokësh për t'i bërë ato të lëmuara dhe të lëmuara dhe lidhni flokët në një gjysmë bisht të rregullt. Është me të vërtetë kaq e thjeshtë.

Gërshet

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një

Kush tha që nuk mund të gërshetoni flokët e shkurtër? Gërshetat boksiere janë mënyra më e mirë nëse jeni duke kërkuar për një model flokësh me tension, por të adhuruar për veten tuaj. Plus, është modeli më i nxehtë i flokëve të sezonit. Ruby Rose nuk e lejoi prerjen e saj pixie ta ndalonte atë që t'i merrte vetes disa gërsheta kuti, kështu që çfarë arsyesh keni për të mos u ngjitur në krye të këtij stili?

Të gjitha të futura brenda

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një

Vishni fijet tuaja me një model flokësh të lezetshëm dhe të stilit të lartë në tapetin e kuq duke vendosur njërën anë të flokëve pas veshit dhe duke vendosur karficat e flokëve me thumba mbi të. Merr barreta dhe kapëse dhe fikso ato bravë të çuditshme dhe më të plota për të marrë një model flokësh elegant.

Krijoni një "nyje"

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një

Top knot është një model flokësh me të cilin nuk mund të gaboni. Është një model flokësh i lehtë, të cilin mund ta bëni me përpjekje minimale dhe të arrini të dukeni elegant. Qoftë një ditë plot tension në punë apo një mëngjes i vonë me miqtë, ai i mban flokët tuaj të trashë të paprekur gjatë gjithë ditës. Bëjeni të çrregullt dhe të rastësishëm sa të doni, perfeksioni gjithsesi mbivlerësohet!

Kapni gjysmën e flokëve për të zbuluar fytyrën

Si të stiloni flokët e dendur dhe të shkurtër si një

Hiqni gjysmën e volumit të flokëve nga fytyra, duke ngjitur një pjesë të flokëve tuaj pak lart. Ky model flokësh gjysmëlart-gjysmëposhtë funksionon po aq mirë për tekstura të ndryshme dhe krijon një model flokësh joshës./CNA.al

Lajmet e fundit nga