LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Mos më trego mua...", Kongo zbulon bisedën me Florian Markun pas ndeshjes

1 Prill 2024, 17:44, Sport CNA
"Mos më trego mua...", Kongo zbulon bisedën me Florian

Florian Marku, pësoi humbjen e parë në karrierën e tij si boksier, teksa u mposht nga britaniku Chris Kongo, pas 10 raundeve.

Shqiptari u largua pa u prononcuar pas humbjes, ndërsa kundërshtari i tij, Kongo, zbuloi se pas ndeshjes kishte pasur një komunikim me Markun.

“Shkova t’i flisja. i thashë ‘duel i mirë, vazhdo në palestër’. Por ai m’u kthye dhe më tha ‘mos më trego mua çfarë të bëj’. Nuk e kuptova pse, sepse i fola për sportivitet. Ajo është gjëja që bëra unë për t’u kthyer nga një humbje. Por duket ai nuk e priti mirë”, tha Kongo.

Lajmet e fundit nga