LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria apo Kosova? Sulmuesi merr vendimin, zbulohet me cilën përfaqësuese do të luajë

1 Prill 2024, 16:20, Sport CNA

Shqipëria apo Kosova? Sulmuesi merr vendimin, zbulohet me cilën

Talenti Arijon Ibrahimovic, me shumë mundësi do të përfaqësojë Kosovën, në rang kombëtaresh.

Sipas raportimeve të fundit, sulmuesi ka nisur procedurat për të marrë nënshtetësinë e Kosovës.

Mesa duket, vizita e fundit në Prizren, nuk ka qenë pa arsye nga Arijon Ibrahimovic.

Për Ibrahimovic, interes në të kaluarën ka treguar edhe Shqipëria, por mesa duket, ai ka marrë vendimin dhe do të jetë pjesë e Kosovës.

Talenti i Bayern Munich, i cili ka lindur në Nyrenberg më 11 dhjetor të 2005-ës, aktivizohet si sulmues i majtë në ekipin e Frosinone ku është huazuar deri në fund të sezonit.   

Me skuadrën italiane, këtë sezon 18-vjeçari ka qenë pjesë në 14 takime në Serinë A duke shënuar 1 gol si dhe shërbyer një asist.

Lajmet e fundit nga