LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Llapi merr kryesimin, Batatina kalon Ilir Dajën

31 Mars 2024, 21:00, Sport CNA
Llapi merr kryesimin, Batatina kalon Ilir Dajën

Superliga e Kosovës ka një kryesues të ri. Është Llapi i Podujevës që arrin të parakalojë Ballkanin në renditje.

Të besuarit e trajnerit Tahir Batatina fituan pastër 3-0 sot ndaj Lirisë dhe ngjiten në krye të klasifikimit duke përfituar nga ndalesa e tretë rradhazi e Ballkanit. Llapi shkon në kuotën e 54 pikëve, 1 më shumë se kampionët në fuqi dhe 3 nga Drita e vendit të tretë.

Në ndeshjet e tjera Ferronikeli fitoi 1-0 ndaj Fushë Kosovës, ndërsa Gjilani – Dukagjini u mbyll në barazim 1-1.

Lajmet e fundit nga