LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gol dhe asist, Mirlind Daku shpërthen në Rusi

31 Mars 2024, 16:36, Sport CNA
Gol dhe asist, Mirlind Daku shpërthen në Rusi

Nuk u ftua në Kombëtare për miqësoret e marsit, por po shkëlqen në Rusi. Mirlind Daku ka shpërthyer te Rubin Kazan. Këta të fundit po fitojnë në pjesën e parë kundër Akhmat Grozny me shifrat 2-0.

E në këto 45 minutat e para, protagonisti kryesor ishte Mirlind Daku. Në golin e parë ishte një asist brilant i Dakut që solli golin te vendasit. Ndërkohë në realizimin e dytë, sulmuesi shqiptar arriti që të realizonte pas një tjetër kombinimi të bukur me shokët e ekipit.

Lajmet e fundit nga