LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hakmarrje e Teutës, Tirana zhgënjen në "Air Albania"

29 Mars 2024, 21:04, Sport CNA

Hakmarrje e Teutës, Tirana zhgënjen në "Air Albania"

Teuta triumfoi ndaj Tiranës në “Air Albania”, me rezultatin 2-1, në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Superiore.

Një lloj hakmarrje nga durrsakët, pas eliminimit në Kupë, pikërisht nga Tirana. Skuadra e Martinit, ia doli të marrë 3 pikë të rëndësishme, falë golave të Jazxhi në minutën e 45-të dhe Dacit minutën e 51-të.

Golin e vetëm për Tiranën e shënoi Bruno Lulaj, në minutën e 90-të, por që në fund kishte vetëm vlerë statistikore.

Me këtë humbje, bardheblutë mbajnë vendin e pestë me 39 pikë, ndërsa ngjitet Teuta në kuotën e 34 pikëve, në vendin e shtatë.   

Lajmet e fundit nga