LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbja me Dortmund, dorëzohet Tuchel: Urime Leverkusenit për titullin

31 Mars 2024, 13:11, Sport CNA

Humbja me Dortmund, dorëzohet Tuchel: Urime Leverkusenit për titullin

Humbja e fundit me Borussia Dortmund, ka bërë që trajneri i Bayern Munich, Thomas Tuchel, të dorëzohet në garën për titullin kampion.  

Trajneri i ekipit bavarez, Thomas Tuchel uroi Bayer Leverkusenin për fitimin e Bundesligës në deklaratën pas disfatës me verdhezinjtë.

“A është mbyllur gara për titullin kampion? Po, patjetër. Është e kotë t’i numërojmë pikët.

Urime Leverkusenit për fitimin e titullit”, theksoi Tuchel, i cili do të ndahet me Bayernin në fundin e sezonit.

Tuchel shpreson ta mbyllë në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën te Bayerni.

Skuadra ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Champions League, raund ku do të sfidojë Arsenalin në dy përballje shumë të forta dhe të bukura.

 

Lajmet e fundit nga