LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leverkusen e pathyeshme, triumf me përmbysje në minutat e fundit

30 Mars 2024, 17:44, Sport CNA

Leverkusen e pathyeshme, triumf me përmbysje në minutat e fundit

Bayer Leverkusen, nuk di të ndalet, teksa mori një fitore të madhe me përmbysje ndaj Hofenhaim.

Skuadra e Xabi Alonso-s fitoi me rezultatin 2-1, duke u konfirmuar e pamposhtur këtë sezon.

Ishin miqtë ata që gjetën të parët rrugë drejt rrjetës, me Beier që zhbllokoi takimin në minutën e 33’.

Sfida vazhdoi me rezultatin 0-1 deri në minutën e 88’, moment në të cilin Andrich barazoi për vendasit, ndërsa vetëm tre minuta më pas Schick përmbysi rezultatin dhe u dhuroi fitoren vendasve.

Pas kësaj përballjeje, Leverkusen kryeson me 73 pikë, teksa Hoffenheim renditet në vend të nëntë me 33 pikë.

Rezultatet e ndeshjeve të luajtura në Bundesliga:

Leverkusen e pathyeshme, triumf me përmbysje në minutat e fundit

Lajmet e fundit nga