LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E bujshme nga Spanja/ Real Madrid në gjurmët e futbollistit shqiptar

31 Mars 2024, 11:44, Sport CNA
E bujshme nga Spanja/ Real Madrid në gjurmët e futbollistit shqiptar

Ylli i Kosovës, Edon Zhegrova kohët e fundit po shkëlqen me paraqitjet e tij në në Francë, aty ku është pjesë e Lille.

Shkëlqimi i Zhëgrovës, nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga klubet e mëdha Europiane.

Sipas asaj që raporton “Fichajes”, në gjurmët e yllit shqiptar, është vënë klubi i Real Madrid.

Ky do të ishte transferimi më i madh në histroi për një futbollist shqiptar, nëse do të realizohej.

 “Real Madridi po përgatitet për një merkato të ëndrrave verore, me yje të mëdhenj në horizont dhe një strategji ambicioze për të rifituar dominimin në futbollin evropian. Por, ndër emrat e shndritshëm, Edon Zhegrova po shfaqet si një blerje e mundshme që mund të sjellë freski dhe thellësi në sulm. Talenti dhe mosha e tij e bëjnë atë një opsion tërheqës për një klub që kërkon gjithmonë përsosmëri. Vetëm koha do të tregojë nëse Zhegrova do të bëhet galaktiku i radhës e Bernabeut”, ka shkruar media spanjolle.

Zhegrova numëron pesë gola dhe pesë asistime në Ligue 1, ndërsa ka 11 gola e 9 asistime në të gjitha garat në këtë sezon.

Lajmet e fundit nga