LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dortmund fiton klasiken dhe thyen “mallkimin” 10-vjeçar, Bayern Munich mbyll llogaritë me titullin

30 Mars 2024, 20:28, Sport CNA
Dortmund fiton klasiken dhe thyen “mallkimin” 10-vjeçar,

Borussia Dortmund triumfoi në klasiken e futbollit gjerman në "Allianz Arena", stadium ku nuk fitonin prej plot 10 vitesh.

Verdhezinjtë mposhtën 0-2 Bayernin falë golave të Karim Adeyemit (10’) dhe brazilianite Ryerson (83’).

Tri pikë tepër të rëndësishme për skuadrën e Edin Terzic që renditet në vendin e katërt, duke qenë brenda objektivit Champions.

Bayerni i ka thënë praktikisht lamtumirë titullit pas kësaj humbjeje, pasi Bayer Leverkusen është 13 pikë larg.

Lajmet e fundit nga