LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manchester City dhe Arsenal ndajnë pikët

31 Mars 2024, 19:38, Sport CNA

Manchester City dhe Arsenal ndajnë pikët

Nuk prodhoi fitues supersfida e javës së 29-të në Premier League, mes Manchester City dhe Arsenalit, e cila u mbyll në barazim pa gola.

Dy skuadrat u ndanë në paqe, ndonëse për 90 minuta u zhvillua një përballje mjaft e luftuar. Vlen të theksohet se rastet ishin me pikatore për të dy skuadrat, teksa as vendasit dhe as “Topçinjtë” e Mikel Artetës, nuk arritën të mposhtin frikën e humbjes.

Këta të fundit i dhanë fund serisë së humbjeve radhazi në “Etihad Stadium”, duke marrë një pikë të rëndësishme dhe njëkohësisht duke mbyllur sezonin me bilanc pozitiv ndaj Manchester City-t.

Një barazim që nuk u shkon aspak për shtat ekipeve, një barazim që kënaq pa masë Liverpoolin që shkon e vetme në vendin e parë +2 nga Topçinjtë dhe +3 nga Qytetarët.

Lajmet e fundit nga